Monika Zoubková

27. února 2009 v 12:45 | Terča |  Monika Zoubková

Povolání: Herečka
Věk: 32
Datum narození: 23. 07. 1976
Místo narození: Krnov, Československo
Znamení: Lev
Životopis
Monika Zoubková, která se proslavila především rolí v seriálu "Ordinace v růžové zahradě", se narodila v Krnově.V roce 1999 absolvovala brněnskou JAMU a na svoji velkou roli si musela dlouho počkat.

Herečku mohou diváci znát ale nejen ze zmiňovaného seriálu. Monika Zoubková účinkovala také (a stále účinkuje) v televizních reklamních spotech, ve filmech a v divadelních inscenacích.

Reklamy, ze kterých si ji můžete pamatovat: filmový spot na podporu bezbariérových vstupů do kin, reklamy na zn. Ravak nebo Oskar.

A nyní Moničiny filmové a seriálové role: Zdivočelá země (Billova sestřička), Helverova noc (Karla), Četnické humoresky (Anička) nebo například Nemocnice na kraji města po 20ti letech (sestřička Sůva), Ordinace v růžové zahradě (Tereza), Taková normální rodinka (Kateřina), Operace dunaj (Helenka).

Pokud byste herečku spatřili rádi v divadelní roli, není nic jednoduššího než navštívit divadlo Kašpar, kde Monika hostuje. V minulosti působila v divadle Rokoko, Studio dva, v Divadle v Řeznické nebo třeba Na prádle.
Nyní je k vidění v představeních :Plešatá zpěvačka, Helverova noc, Richard 3, Libertin, Absolvent.

Monika mluví anglicky a německy, učí se italsky. V dětství hrála na housle.

V dětství byla Monika Zoubková tichá a rozhodně spíše introvertní, a tak bylo její okolí logicky překvapeno, když jim prozradila svůj plán stát se herečkou. Však oba Moničini rodiče jsou lékaři, a tak v roli doktorky Terezy jde vlastně tak trochu v jejich šlépějích. Monika je také moc ráda, že už nehraje samé sestřičky a,že profesně ,,povýšila".

Má malou dcerku Emmu Luisu (léto 2007) , jejím manželem je šéf činohry Národního divadla Michal Dočekal.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama